Multifunkční hala Kyselovice

Multifunkční hala je situována v intravilánu obce, na parcele u budovy bývalé základní školy, jejíž prostory jsou využívány pro volnočasové aktivity.

Předpokládá se, že multifunkční hala bude využívána pro fotbalové tréninky, zápasy florbalu, cvičení veřejnosti všech věkových skupin, obecní plesy, zábavy, oslavy, divadla apod. Přes prostorné zádveří, v němž je umístněna zabudovaná skříň na obuv, se návštěvník dostane do haly, která se otevírá do patra. Zde se nalézá menší posezení, které lze využít i pro menší rodinné oslavy. K hale se přimyká bar, jež je přístupný i z „přísálí“. Z „přísálí“ jsou přístupné i další prostory: zázemí baru, toalety, šatny se sprchami a hlavní sál. Ve druhém podlaží můžeme najít dvě klubovny, technické místnosti a balkón, kde se nachází propojení se stávající budovou bývalé školy. Celý dům je koncipován jako pasivní, s vegetační střechou. Venkovní textilní rolety slouží ke stínění exponovaných oken a brání přehřívání objektu.

Název stavby: Multifunkční hala
Umístění: Kyselovice
Rok: 2017
Cena za dílo: 30 mil.
Tým: Ing. Roman Belžík, Ing. arch. Martin Tománek, Ing. Tomáš Ocelík

Na obci jsme sklidili s návrhem úspěch. Bohužel projekt je nyní pozastaven. Rodiče a souseda si člověk nevybere. Doufáme, že někdy dojde k opětovnému nastartování.